System LFM

Wypożyczenie zawodnika

Data: 3 sierpnia 2017

Przy wypożyczaniu zawodnika oczywiście należy mieć od zawodnika podpisaną deklarację gry amatora oraz podanie z prośbą przyjęcie do grona zawodników klubu. Oczywiście potrzebna jest też umowa wypożyczenia zawodnika z klubu odstępującego do klubu pozyskującego. Wszystkie te czynności mniej lub bardziej potrafimy wykonać i nie będziemy się roztrząsać na ten temat. Chcemy napisać o czym zazwyczaj się zapomina.

Realizując transfer zapominamy o jednej najważniejszej sprawie: Należy przy odbieraniu umowy transferowej wypożyczenia pamiętać o tym by klub odstępujący zawodnika na wypożyczenie uprawnił w extranecie go do gry. Zdarza się, że kluby od których wypożyczamy startują później lub uprawniają zawodników w innym terminie.

Przykład: Klub A wypożycza zawodnika od klubu B. Klub A rejestruje zawodnika 2 dni przed rozpoczęciem rozgrywek. Natomiast Klub B ma więcej czasu gdyż startuje w rozgrywkach tydzień później i ma więcej czasu na uprawnienia i transfery. Odbierając umowę transferową reprezentant Klubu A zapomniał sprawdzić czy wypożyczany zawodnik jest uprawniony do gry w swoim macierzystym klubie. Będą w Związku Piłkarskim nie mógł dokonać transferu. Gdyby osoby z Klubu B nie było przy komputerze transfer nie doszedł by do skutku. Na szczęście w tym przypadku wystarczył jeden telefon.