System LFM

Jak zarejestrować zawodnika piłki nożnej?

Data: 24 maja 2017

Na pewno każdy próbował kiedyś zarejestrować dziecko czy zawodnika w okręgowym związki piłki nożnej. Należy pamiętać, że rejestracja jest obowiązkowa gdyż taki zarejestrowany zawodnik może występować bez przeszkód we wszystkich rozgrywkach, do których zgłosi go klub. Dotyczy to również najmłodszych dzieci, które również wymagają zgłoszenia tak by występować w meczach drużyn młodzieżowych i turniejach piłkarskich.

Sama rejestracja nie jest trudna jednak trzeba się do niej odpowiednio przygotować. W przypadku rejestracji dziecka należy najpierw zapytać się rodzica lub opiekuna, jaki jest status dziecka. Musimy się dowiedzieć. Czy opiekun wypełniał formularz rejestracyjny zawodnika? Czy już wcześniej trenował w innym klubie? Te pytania pozwolą nam odpowiednio zadziałać.

Formularz Rejestracyjny Zawodnika PZPN

W przypadku, gdy rodzic wypełniał formularz rejestracyjny (wzór pokazujmy na obrazku powyżej) oraz dołączył do niego zdjęcie to najprawdopodobniej został zgłoszony przez pracowników klubu do okręgowego związku piłki nożnej, a co za tym idzie na drugie pytanie również poznaliśmy odpowiedź. Trzeba jednak zaznaczyć, że dziecko mogło być zgłoszone przez inny klub np.: w przypadku, gdy wcześniej uczęszczało na zajęcia gdzieś indziej. Możliwe jest również to, że młody adept miał dłuższą przerwę od piłki, a rodzic zapomniał powiedzieć o tym, że gdzieś wcześniej posyłał swoją pociechę na treningi piłki nożnej.

Jeżeli opiekun pierwszy raz spotkał się z formularzem rejestracyjnym i nigdy takowego nie wypełniał to powinien dostarczyć uzupełniony dokument do klubu wraz z aktualnym zdjęciem (wystarczy zdjęcie paszportowe). Wzór Formularza Rejestracyjnego do pobrania po kliknięciu tutaj.

UWAGA! Kluby mają obowiązek wprowadzić dane z Formularza Rejestracyjnego do systemu ekstranet. W tym celu należy uprzednio otrzymany formularz wprowadzić do systemu, a uzupełniony o zdjęcie wniosek z kompletem podpisów i pieczątek dostarczyć do Okręgowego Związku Piłki Nożnej.