System LFM

Dlaczego powstał system LFM

Data: 12 października 2017

Piłka nożna to najbardziej popularna dyscyplina w Polsce. Właśnie w tej dyscyplinie szkolimy najwięcej dzieci, to właśnie w niej jest najwięcej klubów w naszym kraju. Dlaczego? Ponieważ jest to najłatwiejsza z gier zespołowych, do której naprawdę niewiele potrzeba. Jednak, coś jest potrzebne – prawidłowe zarządzanie.

Mimo tego, że klubów w Polsce z roku na rok przybywa, to też wiele z nich po paru miesiącach musi zamknąć swoją działalność. Wszystko to spowodowane jest zawiłościami w przepisach piłkarskich. Bardzo często zespoły nie są wstanie sobie poradzić z wymaganiami związków.

Aby uniknąć takich sytuacji potrzebne jest dobre zarządzanie, którego w naszym kraju brakuje. Nie tylko w tych niskich klasach rozgrywkowych, ale też w najwyższej – Ekstraklasie. Co chwilę na portalach zajmujących się naszą piłką kopaną, dostajemy informacje, że w klubie X rosną długi, że są problemy z licencją, brakuje szkolenia młodzieży.  Jedne ze spraw można poprawić bardzo szybko, drugie niestety są długofalowe.

Ostatnio szerokim echem obiła się sytuacja jednego z amatorskich klubów przynależnego do Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej – Odlewu Poznań. Klub z Poznania pomimo wygranego meczu, dostał walkowera, ponieważ zapomniał opłacić przed sezonem „kartek”. Czy walkower jest sprawiedliwy, czy nie, to nie należy do naszych gestii, ale ten przypadek pokazuje, że zabrakło tu zarządzania. Tak samo jest z zawodnikami i walkowerami za brak badań, czy nieważną licencją trenera. Niby są to rzeczy przyziemne, ale z drugiej strony trzeba o nich pamiętać.

Aby pomóc w zarządzaniu klubem stworzyliśmy nasz system. Ma on za zadanie przypominać o poszczególnych zadaniach, które trzeba wykonać, aby takie sytuacje ograniczyć do minimum. LFM został zorganizowany tak, aby każdy – ten mniej doświadczony, jak i ten bardziej mógł poradzić sobie z codziennym funkcjonowaniu klubu.