Blog

Jeżeli tutaj trafiłeś to znaczy, że potrzebujesz pomocy związanej z prowadzeniem klubu, szkółki czy akademii piłkarskiej. Na blogu publikować będziemy niezbędne informacje oraz przydatne poradniki.


Piłkarska Akademia Przedszkolaka w LFM.pl

10 listopada 2017

Kategoria: Blog, Partnerzy i klienci LFM, Piłkarskie grupy młodzieżowe - Tagi:

Niezmiernie miło jest nam zakomunikować, że grono partnerów LFM.pl powiększyło się o kolejna szkółka piłkarska – Piłkarska Akademia Przedszkolaka.

Piłkarska Akademia Przedszkolaka to stawia przede wszystkim na  dobrą zabawę oczywiście nie zapominając o rozwoju dziecka poprzez piłkę nożną.  PAP wyróżnia przede wszystkim wykfalifikowana kadra trenerska, starannie dobrany sprzęt treningowy czy zajęcia oparte o gry i zabawy z piłkami.

Piłkarska Akademia Przedszkolaka organizuje zajęcia sportowe dla chłopców i dziewczynek w wieku od 3 do 5 lat na terenie Pabianic

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Piłkarskiej Akademii Przedszkolaka
http://www.paprzedszkolaka.pl/

Start Namysłów dołączył do partnerów LFM

13 października 2017

Kategoria: Partnerzy i klienci LFM, Piłkarskie grupy młodzieżowe - Tagi: :

Start Namyslow

NKS Start Namysłów

Miło nam zakomunikować, że do grona partnerów LFM.pl dołączył zespół Namysłowski Klub Sportowy Start Namysłów. Legendarni Czerwono-Czarni zostali założeni w 1952 roku i aktualnie występują w IV lidze opolskiej.

Start Namysłów to prężnie rozwijający się klub, który stawia na młodzież czego dowodem jest rozwijająca się przy klubie Akademia Młodzieżowa.

Starsi sympatycy futbolu na pewno pamiętają jeszcze występy klubu w II Lidze

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną klubu oraz jego historią. Życzymy powodzenia w rozwoju klubu i piłki nożnej w Namysłowie.

Dlaczego powstał system LFM

12 października 2017

Kategoria: Blog, System LFM.pl - Tagi:

Piłka nożna to najbardziej popularna dyscyplina w Polsce. Właśnie w tej dyscyplinie szkolimy najwięcej dzieci, to właśnie w niej jest najwięcej klubów w naszym kraju. Dlaczego? Ponieważ jest to najłatwiejsza z gier zespołowych, do której naprawdę niewiele potrzeba. Jednak, coś jest potrzebne – prawidłowe zarządzanie.

Mimo tego, że klubów w Polsce z roku na rok przybywa, to też wiele z nich po paru miesiącach musi zamknąć swoją działalność. Wszystko to spowodowane jest zawiłościami w przepisach piłkarskich. Bardzo często zespoły nie są wstanie sobie poradzić z wymaganiami związków.

Aby uniknąć takich sytuacji potrzebne jest dobre zarządzanie, którego w naszym kraju brakuje. Nie tylko w tych niskich klasach rozgrywkowych, ale też w najwyższej – Ekstraklasie. Co chwilę na portalach zajmujących się naszą piłką kopaną, dostajemy informacje, że w klubie X rosną długi, że są problemy z licencją, brakuje szkolenia młodzieży.  Jedne ze spraw można poprawić bardzo szybko, drugie niestety są długofalowe.

Ostatnio szerokim echem obiła się sytuacja jednego z amatorskich klubów przynależnego do Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej – Odlewu Poznań. Klub z Poznania pomimo wygranego meczu, dostał walkowera, ponieważ zapomniał opłacić przed sezonem „kartek”. Czy walkower jest sprawiedliwy, czy nie, to nie należy do naszych gestii, ale ten przypadek pokazuje, że zabrakło tu zarządzania. Tak samo jest z zawodnikami i walkowerami za brak badań, czy nieważną licencją trenera. Niby są to rzeczy przyziemne, ale z drugiej strony trzeba o nich pamiętać.

Aby pomóc w zarządzaniu klubem stworzyliśmy nasz system. Ma on za zadanie przypominać o poszczególnych zadaniach, które trzeba wykonać, aby takie sytuacje ograniczyć do minimum. LFM został zorganizowany tak, aby każdy – ten mniej doświadczony, jak i ten bardziej mógł poradzić sobie z codziennym funkcjonowaniu klubu.

Wypożyczenie zawodnika

3 sierpnia 2017

Kategoria: Transfer Zawodnika - Tagi: :

Przy wypożyczaniu zawodnika oczywiście należy mieć od zawodnika podpisaną deklarację gry amatora oraz podanie z prośbą przyjęcie do grona zawodników klubu. Oczywiście potrzebna jest też umowa wypożyczenia zawodnika z klubu odstępującego do klubu pozyskującego. Wszystkie te czynności mniej lub bardziej potrafimy wykonać i nie będziemy się roztrząsać na ten temat. Chcemy napisać o czym zazwyczaj się zapomina.

Realizując transfer zapominamy o jednej najważniejszej sprawie: Należy przy odbieraniu umowy transferowej wypożyczenia pamiętać o tym by klub odstępujący zawodnika na wypożyczenie uprawnił w extranecie go do gry. Zdarza się, że kluby od których wypożyczamy startują później lub uprawniają zawodników w innym terminie.

Przykład: Klub A wypożycza zawodnika od klubu B. Klub A rejestruje zawodnika 2 dni przed rozpoczęciem rozgrywek. Natomiast Klub B ma więcej czasu gdyż startuje w rozgrywkach tydzień później i ma więcej czasu na uprawnienia i transfery. Odbierając umowę transferową reprezentant Klubu A zapomniał sprawdzić czy wypożyczany zawodnik jest uprawniony do gry w swoim macierzystym klubie. Będą w Związku Piłkarskim nie mógł dokonać transferu. Gdyby osoby z Klubu B nie było przy komputerze transfer nie doszedł by do skutku. Na szczęście w tym przypadku wystarczył jeden telefon.

Nowa wersja sprawozdania sędziego na rok 2017/2018

2 sierpnia 2017

Kategoria: Sędziowie Wielkopolscy, Sprawozdanie Sędziego - Tagi: :

Nie każdy wie, że wprowadzono nową wersję sprawozdania sędziego na sezon 2017/2018.

Biuro Kolegium Sędziów WZPN prezentuje obowiązującą od sezonu 2017/2018 wersję Sprawozdania Sędziego. Druk ten obowiązuje we wszystkich rozgrywkach pod egidą Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Ponadto zaleca się sędziom wydrukowanie i stosowanie w/w wersji sprawozdania już od pierwszych kolejek sezonu 2017/2018, o czym poinformowane zostały również wielkopolskie kluby. Druki dostępne są także w Sekretariacie Kolegium Sędziów WZPN oraz po kliknięciu tutaj

Główne przepisy w piłce nożnej dla poszczególnych kategorii wiekowych

28 lipca 2017

Kategoria: Liczba i zmiany zawodników grupy młodzieżowej, Piłkarskie grupy młodzieżowe, Przepisy Gry w Piłkę Nożną, Wymiary boiska dla grupy młodzieżowej - Tagi: :,

Warto zapoznać się z Unifikacją Przepisów Gry w Piłkę Nożną dla poszczególnych kategorii wiekowych opublikowaną przez Polski Związek Piłki Nożnej. Dotyczy to szczególnie miejsc rozgrywania meczy grup młodzieżowych, gdyż nie wszystkie kluby mają dostęp do Boisk Orlik. W tabelce zapoznamy się z podstawowymi zasadami, takimi jak: wymiary boiska, wielkość piłki, rodzaju obuwia czy obowiązku ochraniaczy. Dokument dostępny po kliknięciu tutaj.

Reforma rozgrywek IV Ligi Wielkopolski Związek Piłki Nożnej

26 lipca 2017

Kategoria: Awanse i Spadki, Przepisy Gry w Piłkę Nożną, Wielkopolski Związek Piłki Nożnej - Tagi: :,

W Sezonie 2018/2019 wprowadzona zostanie reforma rozgrywek seniorskich w Wielkopolskim Związku Piłki Nożnej. Przeprowadzona zostanie reforma czwartej ligi, czyli z dwóch grup północ i południe zostanie jedna licząca wstępnie 20 zespołów. Reforma rozgrywek piłki nożnej IV Ligi otrzymają następujący kształt.

Nowy regulamin rozgrywek w sezonie 2017/2018 w Wielkopolskim Związku Piłki Nożnej

24 lipca 2017

Kategoria: Regulamin rozgrywek piłkarskich WZPN, Wielkopolski Związek Piłki Nożnej - Tagi: :

Wielkopolski ZPN przedstawia nowy regulamin rozgrywek obowiązujący w sezonie 2017/18.

Względem poprzedniej wersji został on uporządkowany i ujednolicony, dzięki czemu wyeliminowane zostały sprzeczne ze sobą informacje. Ponadto zapisy zaktualizowano dopasowując do zmian wprowadzonych na przestrzeni ostatniego roku poprzez uchwały PZPN (licencje trenerskie), decyzje Zarządu Wielkopolskiego ZPN (zwiększenie liczby możliwych zmian w Klasie A i B), a także wprowadzenie nowych możliwości systemowych związanych z funkcjonowaniem Extranetu.

Nowy regulamin obowiązuje od 1 lipca. Można się z nim zapoznać poniżej, ponadto kluby otrzymały już dokumenty na swoje skrzynki mailowe w domenie związkowej. Regulamin dostępny jest po kliknięciu tutaj

Przepisy Gry w Piłkę Nożną na sezon 2017/2018 Wielkopolski Związek Piłki Nożnej

10 lipca 2017

Kategoria: Bez kategorii, Przepisy Gry w Piłkę Nożną, Wielkopolski Związek Piłki Nożnej - Tagi: :, ,

ojawiły się nowe “Przepisy Gry w Piłkę Nożną na sezon 2017/2018”. W oparciu o te przepisy odbędą się również egzaminy dla sędziów i obserwatorów z Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Każdy bez względu na funkcje w klubie powinien je znać. Przepisy dostępne po kliknięciu tutaj